Workspace Control

Visual tagging solutions including confined spaces, chemical hazards.

Lockout Tagout Entrytag
Confined Spaces
Entrytag® is a purpose designed visual tagging solution to control confined space entry in conjunction with a permit to work system. The Entrytag® helps ensure the minimum requirements for entry to a confined space and displays the latest status at the point of entry.
Lockout Tagout Chemtag
Chemical Hazards

Chemtag® is a complete hazardous substance status tagging system to help prevent accidents and assist in the immediate response should an incident occur. Chemtag® was designed to assist employers meet their regulatory requirements under the Control Of Substance Hazardous to Health (COSHH) Regulations 2002. Employees must be provided with suitable information to prevent or adequately control exposure to hazardous chemicals.

Daha fazla bilgi için ... 

DİSTRİBUTİON PARTNERS

Brady Corporation, çalışanları, ürünleri ve üretim yerlerini tanımlamak ve korumak için eksiksiz çözümler üreten ve pazarlayan uluslararası bir üreticidir. Brady ürünleri, müşterilerin emniyet, güvenlik, verimlilik ve performansı artırmalarını sağlayan yüksek performanslı etiketler, işaretler, güvenlik cihazları, yazıcı sistemleri ve yazılımları içerir. 1914’te kurulan Şirketin elektronik, telekomünikasyon, imalat, elektrik, inşaat, tıp, havacılık ve çeşitli diğer sektörlerden, kapsamlı bir müşteri tabanı bulunur.


Tüm Dünyada ve Türkiye'de Etiketleme- İşaretleme Çözümleri ve Servisleri Sunar.