Sıfırı hedefleyin: Bakım güvenliğini artırın

Go For Zero: increase maintenance safety

EU-OSHA verilerine göre, iş yerindeki ölümcül kazaların %10-15'i bakım çalışmaları sırasında meydana gelir. Mesleki hastalıklar, asbestoz, kanser, işitme sorunları ve kas-iskelet bozuklukları gibi sağlık sorunları da bakım faaliyetlerine katılan işçiler arasında daha yaygındır. Bakım güvenliğinde Sıfırı hedefleyin programlarını desteklemek için 3 çözüm öneriyoruz.

Maintenance visuals guidebook

Güvenlik işaretleri ve talimat etiketleriyle bakım çalışmalarını daha güvenli ve verimli hale getirin.

Red arrowÜcretsiz kılavuzu edinin

LOTO guidebook

Makinelere müdahalelerin daha güvenli olması için makinelerin enerji kaynağı bağlantısını kesin.

Red arrowÜcretsiz kılavuzu edinin

Spill control guide

İş yeri sağlık sorunlarını ve çalışma verimsizliklerini önlemek için dökülmeleri etkin bir biçimde kontrol altına alın.

Red arrowÜcretsiz kılavuzu edinin

Artırılmış bakım güvenliği

Bakım çalışmaları sırasında kıl payı atlatılan tehlikelerden ve iş yeri kazalarından kaçınmak mümkündür. Makinelerin bakım işlemlerini güvenli bir biçimde yapmak için işitme koruması, baret, gözlük veya maske kullanılmasının gerektiği durumlarda bakım işçilerini uyarmak ve bilgilendirmek için kolayca görülebilecek yerlere uyarı işaretleri yerleştirilebilir. Makine bileşenlerinin öngörülemeyen ve tehlikeli hareketini önlemek için makinelerin enerji kaynaklarıyla olan bağlantısı kesilebilir. Son olarak, bakım sırasında meydana gelen dökülmelerin iş yeri zemininde yayılarak kayma, düşme, deride tahriş veya diğer iş yeri güvenliği sorunlarına yol açmasını önlemeye yönelik önlemler alınabilir.

Daha verimli bakım

Bakım güvenliğini artırırken aynı zamanda bakım verimliliğini de artırmak iyi bir fikirdir. Bakım çalışanları, makinelere kolaylıkla anlaşılabilen talimat etiketleri uygulandığında belirli bir makineye bakım yapmak için gereken en iyi uygulama adımları ve prosedürleri konusunda doğrudan bilgi sahibi olur. Makinenin enerji yalıtımı ve dökülme kontrolü sayesinde daha az bakım kesintileriyle birlikte kolay anlaşılır talimat etiketleri de bakım işlemlerini daha verimli hale getirerek şirketlerin tam kapasitede üretime daha hızlı geri dönmesine yardımcı olur.

Daha iyi bakım için 3 çözüm

Brady, bakım işlemlerini daha güvenli ve daha verimli hale getirmeye yönelik 3 çözüm önerir.

Gauge labels Lubrication points Oil level indicator

Profesyonel güvenlik yazıcıları

Kendinden yapışkanlı güvenlik işaretleri ve talimat etiketleri yazdırıp, makinelere bakım yapılmadan önce bunları makinelere uygulayın. Profesyonelleri en uygun düzeyde bilgilendirerek güvenli ve verimli bir biçimde çalışmalarını sağlayın.

Red arrowKeşfet

Lockout / Tagout Locked out valve Lockout / Tagout

Kilitleme/Etiketleme

Önceden onaylanmış Kilitleme/Etiketleme prosedürlerini, özel kilitleme cihazlarını ve profesyonel asma kilitleri kullanarak makinelerin enerji kaynaklarıyla olan bağlantısını kesin.

Red arrowKeşfet

Rigid Lock Quickberm High visibility mat spills Spill control solutions

Dökülme Kontrolü

Bakım sırasında meydana gelen dökülmelerin iş yeri zemininde yayılarak kaza ve gecikmelere yol açmasını önleyin.

Red arrowKeşfet

Ücretsiz bakım ve verimlilik ölçümü yapması için bir uzman davet edin.

DİSTRİBUTİON PARTNERS

Brady Corporation, çalışanları, ürünleri ve üretim yerlerini tanımlamak ve korumak için eksiksiz çözümler üreten ve pazarlayan uluslararası bir üreticidir. Brady ürünleri, müşterilerin emniyet, güvenlik, verimlilik ve performansı artırmalarını sağlayan yüksek performanslı etiketler, işaretler, güvenlik cihazları, yazıcı sistemleri ve yazılımları içerir. 1914’te kurulan Şirketin elektronik, telekomünikasyon, imalat, elektrik, inşaat, tıp, havacılık ve çeşitli diğer sektörlerden, kapsamlı bir müşteri tabanı bulunur.


Tüm Dünyada ve Türkiye'de Etiketleme- İşaretleme Çözümleri ve Servisleri Sunar.