Kolayca uyumlu, güvenli ve verimli iş yerleri oluşturun

Dayanıklı boru işaretleyicileri, güvenlik işaretleri, CLP etiketleri ve alan işaretleme çözümlerimizle kolayca uyumlu, daha güvenli ve daha verimli bir iş yeri oluşturun. Avrupa Birliği Direktifleri ve ulusal mevzuata uyun. Önemli güvenlik bilgilerini çalışanlara görmeleri gerektiği yer ve zamanda göstererek kazaları önleyin ve daha yüksek verim elde etmek için 5S ve verimli üretimle uyumlu alanları tanımlayın.

16 visuals for a safe and efficient workplace

Brady’nin sunduğu dayanıklı boru işaretleyicileri, güvenlik işaretleri, CLP etiketleri ve alan işaretleme çözümleriyle iş yerinizi uyumlu, daha güvenli ve daha verimli hale getirin. 16 görsel içeren kılavuzumuzdaki uygulamaları örnekleri keşfedin.

Ücretsiz kılavuzu alın!

Uyumlu bir iş yeri oluşturun

CLP 2

Brady’nin dayanıklı boru işaretleyicileri, güvenlik işaretleri, CLP etiketleri ve alan işaretleme çözümleri şunlara uyum sağlamak üzere kullanılabilir:

 • Çalışanları gerektiği şekilde korumayla ilgili Direktif 89/391/EEC
 • Aşağıdakiler dahil işverenlerin güvenlik işaretleri sağlama sorumluluğuyla ilgili Direktif 92/58/EEC
  • Ek II “Tabelalarla ilgili minimum genel gereksinimler”
  • Ek III “Kap ve borular üzerindeki işaretlerle ilgili minimum gereksinimler”
  • Ek IV “Yangın söndürme ekipmanlarının tanımlanması ve konumuyla ilgili minimum gereksinimler”
  • Ek V “Engel ve tehlikeli konumlarda kullanılan işaretler ve trafik rotalarının işaretlenmesiyle ilgili minimum gereksinimler”
  • Ek VI “Aydınlatmalı işaretlerle ilgili minimum gereksinimler”
 • Kimyasalların sınıflandırılması, etiketlendirilmesi ve paketlenmesiyle (CLP) ilgili Direktif 1272/2008
 • Ulusal mevzuat
Safety notice

Daha güvenli bir iş yeri oluşturun

Güvenlik işaretleri, boru işaretleyicileri, CLP etiketleri ve alan işaretleme, çalışanları en fazla ihtiyaç duydukları yer ve zamanda olası tehlikelere karşı bilgilendirir veya uyarır.

 • Güvenlik işaretleri: Önlem almak, uyarmak, dikkat çekmek, zorunlu gereksinimleri paylaşmak, tahliye etmek veya yangın söndürme ekipmanının yerini göstermek için uluslararası kapsamda bilinen piktogramlar kullanarak önemli bilgileri hızlıca ve yerinde iletin.
 • Boru işaretleyicileri: Çalışanların hangi vanaları güvenle kullanabileceklerini ve ilk müdahale ekiplerinin ne aramalarını gerektiklerini anında anlayabilmeleri için boruların ne içerdiklerini net bir şekilde belirtin.
 • CLP etiketleri: İş alanında depolanan kimyasallarla ilgili tehlikeleri kolayca tanımlayın
 • Alan işaretleme: Yayalar, forkliftler ve diğer araçların karıştığı kazaları önlemek için güvenli yürüme alanlarını tanımlayın

Verimli bir iş yeri oluşturun

Alan işaretleme, boru işaretleyicileri ve güvenlik işaretleri, 5S ve verimli üretim modelleriyle uyumlu iş yeri verimliliğini artırmak için de kullanılabilir:

 • Alan işaretleme: Çalışanların gitmeleri gereken, ihtiyaçları olan araçları bulabilecekleri ve bunları koymaları gereken yerleri her zaman bilmeleri alanları açık bir şekilde tanımlayın
 • Boru işaretleme: Bakım ekiplerinin verimini artırmak için boru içeriklerini, akış yönlerini, kaynak ve hedefi gösterin ve hangi vananın hangi boruyu yönettiğini tanımlayın
 • Güvenlik işaretleri: Hangi koruyucu ekipmanın gerekli olduğunu anında göstererek çalışanların bu bilgileri bulmak için belgeleri karıştırmak zorunda bırakmayın
İş yeri tanımlamanız üzerinde tam denetime sahip olmak istiyorsanız kendi boru işaretleyicileri, güvenlik işaretleri, CLP etiketleri ve alan işaretlerinizi yazdırabilirsiniz!

DİSTRİBUTİON PARTNERS

Brady yüksek performanslı etiketleri, endüstriyel yazıcıları, yazılımları, güvenlik ve mekan işaretleri, endüstriyel emiciler (absorbents), kilit sistemleri (LOTO) ve bir çok başka çözümüyle insanları, mekanları ve ürünleri işaretler / markalar ve korunmasını sağlar. Brady çözümleri yönetmeliklere, standartlara uygun güvenli iş ortamları oluşmasını ve devam etmesini , yüksek performanslı ürünlerimiz ise en zor şartlarda bile ürün ve diğer varlıkların net ve temiz bir şekilde etiketlenmesini ve takibini sağlar.


Tüm Dünyada ve Türkiye'de Etiketleme- İşaretleme Çözümleri ve Servisleri Sunar.