Kilit Kutusu ile etkili bakım güvenliği

Ultra compact lock box

Ultra Kompakt Kilit Kutusu, Kilitleme/Etiketleme ile kullanım kolaylığıyla bakım işlemlerinin daha güvenli gerçekleştirilmesini sağlar. Kutuda 6 asma kilit ve anahtar depolayıp taşıyabilir, kutuyu 12 adede kadar asma kilitle kilitleyebilirsiniz. Kutu bu sayede ekipler ve vardiyalar arasında makine güç kontrol noktalarının, bakım tamamlanana kadar kapalı konumda kilitli tutulması için son derece pratik bir araçtır.

Kolayca depolayın ve taşıyın

Ultra Kompakt Kilit Kutusu, 6 adede kadar standart asma kilit depolayıp taşımak için idealdir ve asma kilitlere kolayca ulaşılabilmesi için makinenin yakındaki bir duvara asılabilir. Sert plastik kutuda ayrıca anahtarları asabileceğiniz 3 kanca ve bir bakışta içindekileri görmenizi sağlayan şeffaf bir kapak bulunur. Kutuyu 12 adede kadar asma kilitle kilitleyerek daha büyük ekiplerin bakım tamamlanana kadar bir makineyi güç kaynağından izole etmelerini sağlayabilirsiniz.

Daha güvenli bakım

Bir makineye güç veren tüm manivelalar, kollar ve düğmeler prosedürde belirtildiği şekilde bir kilitleme cihazı ve asma kilitle engellendiğinde, makineye zamanından önce güç vermeyle ilgili tüm bakım kazalarının önüne geçilebilir. Ancak daha büyük ekiplerde kol veya manivela başına bir asma kilit yeterli olmayabilir ve makineye tekrar güç veren anahtarları depolamak için bir kilit kutusu gerekebilir. Kilit kutusunun kendisi en fazla 12 ekip üyesi tarafından asma kilitlerle kilitlenebilir. Ekip üyeleri işlerini tamamladıktan sonra makineye tekrar güç vermeden önce kendi kilitlerini açabilir.

Uyumluluk

Şirkete özel kilitleme prosedürlerini içeren ve güç kontrol noktalarını, asma kilitleri ve aksesuarları engellemek için kullanılan bir dizi cihaz olan Kilitleme/Etiketleme, şirketlerin aşağıdakiler dahil çeşitli standart ve düzenlemelere uyumlu olmalarını sağlar:

Ultra Compact Lock BoxUltra Compact Lock Box
  • Ekipmanlara bakım yapan çalışanların korunmasıyla ilgili AB Direktifi 89/655/EEC
  • Ekipmanlara tekrar güç verilmesini önlemeyle ilgili EN 1037 standardı
  • Beklenmedik Başlatmaların Önlenmesi ile ilgili ISO 14118
  • Çok sayıda ülkedeki ulusal mevzuat
Kilitleme/Etiketleme ile iş alanında etkili bakım güvenliğini artırın!

DİSTRİBUTİON PARTNERS

Brady yüksek performanslı etiketleri, endüstriyel yazıcıları, yazılımları, güvenlik ve mekan işaretleri, endüstriyel emiciler (absorbents), kilit sistemleri (LOTO) ve bir çok başka çözümüyle insanları, mekanları ve ürünleri işaretler / markalar ve korunmasını sağlar. Brady çözümleri yönetmeliklere, standartlara uygun güvenli iş ortamları oluşmasını ve devam etmesini , yüksek performanslı ürünlerimiz ise en zor şartlarda bile ürün ve diğer varlıkların net ve temiz bir şekilde etiketlenmesini ve takibini sağlar.


Tüm Dünyada ve Türkiye'de Etiketleme- İşaretleme Çözümleri ve Servisleri Sunar.