Privacy Policy


İNTERNET SİTESİ GİZLİLİK POLİTİKASI

Son güncelleme: Haziran 2013

Giriş
[www.brady.com.tr] (“Site”) Brady Etiket ve İşaretleme Tic. Ltd. Şti’nin (“biz”, “bizim”, “bize”) sahibi olduğu ve onun tarafından işletilen bir internet sitesidir. Bu gizlilik politikası (“Politika”) bu Site’nin bilgi toplama, kullanma ve ifşa etme konusundaki uygulamalarını anlamınıza yardımcı olmak için düzenlenmiştir.

Lütfen bu Politikayı dikkatlice okuyunuz. Bu Site’nin kullanımı işbu Politika’nın hüküm ve koşullarına tabidir. [Hüküm]’ün gerekliliklerine uyacağımızı onaylıyoruz. Eğer Politika’nın hüküm ve koşulları sizin için kabul edilemez ise, lütfen bu Site’yi kullanmayınız ve sizinle veya teşhis edilebilir herhangi bir kişi ile ilgili ve kişisel olan herhangi bir bilgiyi (“Kişisel Bilgiler”) bu Site aracılığı ile ibraz etmeyiniz.

Bu Site aracılığı ile Kişisel Bilgileri ibraz ettiğiniz zaman, işbu Politika’da tanımlanan toplama, kullanma ve ifşa etme uygulamalarına rıza göstermiş olursunuz. Bu Site aracılığı ile herhangi bir işveren, kurum veya diğer bir kişi adına Kişisel Bilgi ibraz ederseniz, söz konusu Kişisel Bilgilerin ibraz edilmesi bunu yapmak için onlar tarafından yetkilendirildiğinizi ve onların işbu Politika’yı kabul ettiklerine ilişkin sizin kabulünüz anlamına gelir.

İşbu Site ve işbu Politika Siteyi ticari amaçlar ile kullanan kişilere yöneliktir. Bu Site 13 yaşından küçük çocuklara yönelik değildir ve çocuklardan veya çocuklar ile ilgili Kişisel Bilgileri bilerek toplamamaktadır.

İşbu Politika’nın Kapsamı
İşbu Politika yalnızca bu Site için uygulanmaktadır. Bu Sitede veya size göndermiş olduğumuz e-postalar da diğer Brady internet sitelerine veya 3. şahısların internet sitelerine linkler veya referanslar görmüş olsanız bile, işbu Politika söz konusu internet sitelerine uygulanmamaktadır. Lütfen her bir ziyaret ettiğiniz internet sitesinin gizlilik politikasını okuyunuz.

Aktif Bilgi Toplama ve Kullanma
Bu Site aktif olarak bu Site aracılığı ile ibraz etmiş olduğunuz bilgileri sizden toplamaktadır. Bu Site’nin toplamış olduğu bazı bilgiler Kişisel Bilgi’dir. Bu Site’nin toplayabileceği ve Kişisel Bilgi niteliğinde olan bilgilerin ana türü şunları içermektedir:

 • İrtibat bilgileri örneğin isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz, telefon numaranız, faks numaranız, unvanınız ve işvereninizin ismi gibi;
 • Bizim ile yapmış olduğunuz herhangi bir iletişim, örneğin Site aracılığı ile ibraz etmiş olduğunuz yorumlar veya sorular.

Bu Site aracılığı ile sizden istemiş olduğumuz Kişisel Bilgiler sizin kişisel kapasiteniz yerine ticari kapasitenizden istenir.

Site’de Kişisel Bilgileri aktif olarak topladığımız ve kullandığımız temel yollar şunları içermektedir:

 • Site’de form doldurduğunuzda veya ibraz ettiğinizde. Size bilgi yollamamız için istekte bulunduğunuzda örneğin katalog isteği veya mail listesi formu veya teknik destek sorusu yönelttiğinizde veya herhangi bir öğeye ilişkin iade talebinde bulunduğunuzda;
 • Yerel distribütör ile sizi direkt olarak irtibata geçirebilmemiz için bir form doldurduğunuzda.

Pazarlama malzemelerini almak istediğinizi ve pazarlama amaçları için irtibatta olmak istediğiniz belirttiğinizde, biz yine Kişisel Bilgileri ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve sizin ilginiz olabileceğiniz düşündüğümüz diğer üçüncü kişilerin söz konusu ürün ve hizmetlerini sizin tarafından kabul edilmiş olan irtibat yolları (posta, faks veya e-posta gibi) ile pazarlayabilmek için kullanırız. Eğer söz konusu pazarlama malzemelerini almak istemiyorsanız, lütfen aşağıda bulunan “İletişimi Durdurma” başlıklı paragrafı inceleyiniz. Bilmeniz gerekir ki yukarıda belirtilen bilgilerin toplanması ve ayrıca yukarıda belirtilen şekilde sizin ile irtibat kurmaları için üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarını kullanabiliriz

Ayrıca, Site’yi yönetmek, iç kayıtlarımızı tutmak, istatistiksel analizlerde bulunmak ve Site’yi geliştirmek ve size daha iyi bir hizmet sunmak için normal işlerin bir parçası olarak Kişisel Bilgileri kullanırız. Bilgileri isimsiz kılabiliriz böylece artık sizi tanımlamaz ve söz konusu anonim bilgileri istatistiksel analiz amacı için kullanırız.

Kişisel Bilgi olmayan ve bu site aracılığı ile elde etmiş olduğumuz tüm bilgilerden tam olarak faydalanma hakkımızı saklı tutarız ve ayrıca bu site aracılığı ile topladığımız Kişisel Bilgileri almış olduğumuz diğer türdeki bilgiler ile birleştirme hakkımızı saklı tutarız. Normal uygulamamız kapsamında, girmiş olduğunuz Kişisel Bilgiler yalnızca ticari uygulamalarımızın ihtiyaçlarının veya yasal gerekliliklerin gerektirdiği sürece bizim tarafımızdan muhafaza edilecektir.

Bilgilerin İfşa Edilmesi
Grup-İçi düzenlemelerimizin bir parçası olarak bu Site’de toplamış olduğumuz Kişisel Bilgileri bağlı şirketlerimize ifşa edebiliriz. Bu Site aracılığı ile ibraz edilen Kişisel Bilgileri diğer üçüncü kişiler ile yalnızca işbu Politika’da tarif edilen amaçların gerektirdiği ölçüde paylaşacağız, aktaracağız veya ifşa edeceğiz. Kişisel Bilgileri üçüncü kişiler ile paylaşmış olduğumuz zaman, söz konusu üçüncü kişilerin Kişisel Bilgileri koruyacağı ve yalnızca ifşa edilme amacı için kullanacağı hususlarından emin olmak için hukuka uygun olarak makul adımları atacağız. Söz konusu üçüncü kişiler şunları içerir:

 • Distribütörlerimiz, ürünlerin veya diğerlerin satın alınması ile ilgili olarak irtibatta olma talebinde bulunduğunuz zaman;
 • İnternet sitesi sağlayıcılarımız ve Site için IT destek hizmeti sağlayanlar ve
 • Yollayabileceğimiz pazarlama malzemeleri ile ilgilisi bize yardımcı olacak pazalama hizmet sağlayıcılarımız.
Ayrıca bu Site’de toplamış olduğumuz herhangi bir Kişisel Bilgi’yi gerektiği ölçüde ifşa etme veya aktarma hakkını saklı tutarız:
 • Site’nin güvenliği için;
 • Yasal işlemlerde kendimizi ve bağlı şirketlerimizi savunmak için;
 • Mahkeme emri veya yasal zorunluluklara uymak için;
 • Yasaların gerektirdiğine iyi niyetle inanıyorsak veya
 • İşimizin veya şirketin veya bağlı şirketlerimizin tamamının veya bir kısmının herhangi bir satışı, temliki veya devri ile ilgili olan.
İşbu Politika’da öngörüldüğü şekilde Kişisel Verilerin ifşası sizin yetki alanınız dışında bulunan bir tarafa yapılabilir, örneğin grup şirketlerimizin, distribütörlerimizin veya internet hizmeti sağlayıcılarımızın bulunduğu coğrafya nedeni ile. Söz konusu devirlerin hukuka uygun olduğundan emin olmak için gerekli olan adımları atacağız.

Kişisel Bilgilerinizin sağlanması ile bize bu site aracılığı ile ibraz edilen Kişisel Bilgileri diğer yetki alanlarında bulunabilen söz konusu üçüncü kişilere aktarma konusunda rıza göstermiş oluyorsunuz. Söz konusu diğer yetki alanları aynı seviyede bir Kişisel Bilgi koruması emretmeyebilir.

Erişim

Sizin hakkınızda tutmuş olduğumuz Kişisel Bilgiler hakkında bir sorunuz var ise (örneğin artık doğru, güncel ve tam olmadığını düşünüyorsanız), lütfen WEBMASTER_EMEA@BRADYCORP.COM’a mail yollayınız. Yürüklükte bulunan yasalar uyarınca isteğinizi yerine getirmek için gerekli olan adımları atacağız, fakat bu site aracılığı ile ibraz etmiş olduğunuz Kişisel Bilgileri kimliğinizi doğrulamak için kullanma hakkımızı saklı tutuyoruz.

İletişimi Durdurma

Eğer bizden pazarlama e-postaları alıyorsanız ve söz konusu iletileri artık almak istemiyorsanız, lütfen emea_enews@bradycorp.com adresine e-posta yollayınız veya eposta Vazgeçme Formu’muzu online olarak doldurunuz.

Güvenlik

Site’yi korumak için güvenlik önlemleri aldığımız halde, Internet üzerinden yapılan aktarımlar hiçbir zaman %100 güvenli veya hatasız olamaz. Sonuç olarak, bize ibraz etmiş olduğunuz Kişisel Bilgilerin güvenliğini, doğruluğunu veya eksiksizliğini garanti etmiyoruz ve edemiyoruz. Bilmeniz gerekiyor ki bu Site yolu ile ibraz edilen e-postalar (e-posta aracılığı ile ibraz edilen formlar dahil) güvenli veya şifreli olmayabilir, bu nedenler e-posta yolu ile göndereceğiniz bilgilerin ne olacağı konusunda karar verirken gerekli olan önemi göstermelisiniz. Fakat bir kere bize sağlamış olduğunuz herhangi bir Kişisel Bilgiyi alırsak, söz konusu Kişisel Bilgiyi zarardan, yanlış kullanımdan veya yetkisiz erişimden, ifşadan, değiştirmeden ve telef olmadan koruyacağımızı taahhüt ediyoruz.

İrtibat Bilgileri


İşbu Politika’da tanımlanan bilgilendirme uygulamaları ile ilgili olarak sahip olduğunuz herhangi bir yorum, soru veya tavsiyeyi bizim ile paylaşacağınızı umuyoruz. Lütfen WEBMASTER_EMEA@BRADYCORP.COM adresine e-posta yollamaya çekinmeyin.

Politikada Yapılacak Değişiklikler

Zaman zaman ve kendi takdirimize bağlı olarak işbu Politikayı değiştirme hakkımızı saklı tutuyoruz. Eğer bu Site için olan Politika değişire, değiştirilmiş olan Politika Site’nin ana sayfasında yer alacak olan “Gizlilik Politikası” linki ile bildirilecektir. Lütfen Site aracılığı ile ek bilgi ibraz etmeden önce Politika’yı sık sık ve ayrıntılı olarak kontrol ediniz. Site’nin sizin tarafınızdan devam eden kullanımı Politika’da yapılan söz konusu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.