Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

1 etiketle otomatik üç dilli
GHS/CLP uyumu

Vaka çalışması

Büyük bir otomobil perakendecisi, müşterilerine en iyi desteği sunmak amacıyla 800 farklı ürünü hızlı ve GHS/CLP mevzuatı ile tam uyumlu bir şekilde yeniden paketleyip etiketleyebiliyor.

Zorluk: Üç dilli CLP etiketlemeyi otomatik hale getirme

Büyük bir otomobil perakendecisi; Tehlikeli Maddelerin Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanmasıyla (CLP/GHS) ilgili AB Mevzuatıyla uyumlu olması gereken değişik hacimlerdeki 800 farklı ürünü yeniden paketlemektedir. Otomobil perakendecisinin, yeniden paketlenmiş ürünleri hızlı, hatasız ve esnek bir şekilde etiketleyecek araçlara ihtiyacı vardı. Şirket, ayrıca her üründe 3 dilli CLP etiketi olması gerekiyordu.

Çözüm: Otomatik etiket yazdırma sisteminin olduğu özel programlı veritabanı

Alanında uzman bir distribütör ile birlikte Brady, resmi CLP uyarı ifadelerinin 3 dilli bir şekilde tek bir etikette bulunabilmesi için özel bir sistem kurulması gerektiğini hemen anladı. Mevcut CLP etiketleme yazılımıyla, etiketler en fazla 2 dilli olarak yazdırılabiliyordu.

Müşterinin talebi üzerine Brady, onlara ait mevcut CLP veritabanını yeniden düzenleyerek otomatik etiketleme çözümü için başlangıç noktası olarak kullandı. Brady’deki uzmanlar, müşterinin ürün kodu girildikten sonra 1 tıkla tam uyumlu CLP etiketlerini yazan özel bir yazılım geliştirdi. Brady teknisyenleri 4 adet BBP12 Etiket Yazıcısının kurulumuna yardım etti, bunları 2 iş istasyonuna bağlayıp etiketlerin doğru boyut ve biçimde yazdırılmasını sağladı.

Brady ayrıca eksiksiz ve parola korumalı bir arka ofis arayüzü de ekledi, böylece yöneticiler veritabanında CLP etiketlerini ekleme, kaldırma ve güncelleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebildi. Otomatik, özel arıza bulma araçları, 1000’den fazla kayıttan oluşan CLP veritabanındaki bilgileri kolayca geliştirip düzenlemeye yardımcı olabiliyor. Boş alan veya veritabanında hatalı bilgi bulunması nedeniyle AB mevzuatıyla uyumsuzluk riski ortaya çıkması durumunda, yazılımın ön ofis yazdırma arayüzündeki yazdırma butonu devre dışı kalır. Böyle bir durum yaşandığında, anlaşılır hata mesajları sayesinde arka ofis vakit kaybetmeden müdahale ettiğinden etiket hızlı ve doğru bir şekilde yazdırılabiliyor.

BBP12

Sonuçlar: Tek bir tıklama ile hızlı, uyumlu ve üç dilli etiket yazdırma

Bu büyük otomobil perakendecisi; özel bir veritabanı, etiket yazdırma yazılımı ve 4 adet Brady BBP12 Etiket Yazıcısı kullanıyor. Bu sayede, GHS/CLP mevzuatı ile tamamen uyumlu olarak 800 farklı ürünü hızlı bir şekilde yeniden paketleyip etiketleyebiliyor. Her etikette 3 dil bulunuyor. Böylece, otomobil perakendecisinin, ürün bilgilerini tüm müşterilerine kendi dillerinde kolay ve hızlı bir şekilde sunabiliyor.