Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Optimum iş yeri güvenliği ile tesis dönüşümü

Vaka Çalışması

Yönetici Özeti

    Büyük boyutlu dünya çapında bir kağıt üreticisi, yeni bir geri dönüştürülmüş karton üretim tesisinde faaliyetlerine başlamadan önce üst düzey iş yeri güvenliği elde etmeyi başardı. Brady Corporation, güvenlik uzmanlığı ve geniş yelpazede sunduğu güvenlik tanımlama çözümleri doğrultusunda bir eylem planı ortaya koydu.

Zorluklar

Dünya çapındaki bir kağıt üreticisi, büyük bir kağıt fabrikası alıp bu fabrikayı ürün ambalajları için geri dönüştürülmüş karton üretim tesisine dönüştürdü. Yeni makinelerin kurulumu yapıldı ve tesisin iç yerleşimi değiştirilerek yeni amacına en iyi şekilde uyacak hale getirildi.

Tesisin baştan sona dönüştürülmesi, yeni güvenlik ve tanımlama çözümlerine yönelik bir ihtiyacı beraberinde getirdi:

  • Yeni makinelere, yeni kablolarla ve borularla güç verilip destek sağlandı. Ayrıca bu enerji ve malzeme akışlarının tanımlanması gerekti.
  • Kurulan makinelerde, bakım işlemlerini şirketin güvenlik prosedürlerine uygun olarak emniyet çerçevesinde gerçekleştirmek için yeni araçlara ihtiyaç duyuldu
  • Tesisin yeni yerleşiminde, çalışanları uygun şekilde bilgilendirmek, uyarmak ve yönlendirmek için yeni güvenlik sinyalizasyon araçlarına ihtiyaç duyuldu

Çözümler

Boru işaretleri

Brady, tesisteki boruların içeriklerini tanımlamak için niteliklere göre hazır baskılı boru işaretlerini sundu. Tanımlanmış boru içerikleri, çalışanlara, 3. parti yüklenicilere ve ilk yardım ekiplerine potansiyel tehlikeli boru içerikleri hakkında bilgi verir ve bu boruların etrafında uygun şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Brady aynı zamanda BBP37 Çok Renkli ve Kesicili İşaret ve Etiket Yazıcıyı da sundu. Böylece müşteri, gelecekteki ihtiyaçlara hızla yanıt verebilmek için sahada kendi boru işaretlerini oluşturabilir.

Kilitleme/Etiketleme

Brady, üst düzey makine bakım güvenliğini elde etmek amacıyla müşteriyle birlikte tesisin tamamına yönelik bir Kilitleme/Etiketleme planı hazırladı. Kilitleme/Etiketleme ile makine enerjisi, kazaların önlenmesi için bakım sırasında nötr hale getirilebilir. Brady projeyi iş yerinde hayata geçirmeden önce projenin kapsamını belirleyip belgelendirdi ve ayrıca optimum kilitleme cihazlarını, asma kilit türlerini, asma kilit işlemelerini ve asma kilit anahtar türlerini belirledi.

İşaretler

Brady aynı zamanda tesis içindeki belirli noktalarda emniyet işaretlerinin getirilmesini konulmasını önerdi ve bunu uyguladı. Emniyet işaretleri, çalışanlara riskler, zorunlu kişisel koruma ve yasak davranışlar konusunda bilgi vermeye veya uyarmaya yardım eder.

Makaronlar

Brady, güvenlik tanımlama projesi sırasında aynı zamanda tesisteki çok sayıda yeni elektrik kablosunu tanımlamak için halojensiz makaronlar da sağladı. Tanımlanan kablolar, bakım planlaması ve sorun giderme işlemlerinde daha yüksek görünürlük sunar.

Sonuçlar

Uygulanan bu çözümlerle, kağıt üreticisi yeni dönüştürülen tesiste operasyonların etkili bir şekilde başlatılması için üst düzey iş yeri güvenliği elde etmeyi başardı.