Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Farklı boyutlardaki etiketleri büyük
hacimlerde yüksek
hassasiyetle hızlıca yazdırın

Örnek vaka

Baskılı devre kartı üreticileri, müşterilerinin izlenebilirlik ihtiyaçlarına optimum düzeyde yanıt vermek için hızlı ve güvenilir etiketleme çözümlerine ihtiyaç duyar. Baskılı devre kartı tanımlama sorunları, verimliliği önemli ölçüde düşürerek kârlılığı olumsuz etkileyebilir.

Zorluk: Izlenebilirlik etiketlerinin yol açtığı üretim verimlilik düşüşlerine izin vermeyin

Bir baskılı devre kartı üreticisi, zamanın gerisinde kalmış bir etiket yazıcısında yazdırılmış, ideal kalitede olmayan etiketleri pick and place makinelere besliyordu. Etiket malzemelerinin değiştirilmesi özellikle yavaş bir süreçti ve üretimdeki her bir baskılı devre kartının doğru bir biçimde tanımlanması için en az 2 farklı etiket boyutu gerekiyordu. Dahası, en küçük etiketlerin baskı kalitesi ideal değildi ve pick and place makinenin kendisine verilen tüm etiketleri alamaması nedeniyle, bazı baskılı devre kartlarının manuel olarak alınması gerekiyordu.

Çözüm: küçük ve güvenilir etiketlerde hızlı ve doğru baskı

Brady Corporation, elektronik üreticileri için oldukça verimli baskılı devre kartı izlenebilirlik etiketleme çözümlerisunar. Sunulan çözüm,BradyPrinter i5300 Endüstriyel Etiket Yazıcısı ve Brady’nin otomatik uygulanan elektronik etiketlerini içerir. Ayrıca, otomatik etiket besleyiciler ve Brady Workstation veri otomasyonu ve etiket tasarım uygulamalarıyla genişletilebilir.

BradyPrinter i5300 Endüstriyel Etiket Yazıcısı, Brady’nin özel otomatik uygulama etiketlerine hassas ve son derece hızlı baskı yapar. 600 dpi çözünürlük ve yüksek doğruluk oranıyla sistem en küçük etiketleri dahi üstün kaliteyle oluşturabilir ve her türlü yüzey montaj teknolojisi üretim hattına yerleştirilmeye hazır olarak makaralara sarabilir. Bunun yanında, etiket malzemeleri hata yapmayı önleyen tak-kilitle-yazdır sistemine sahip ürün tasarımı ve etiket malzemesindeki akıllı çip ile başlatılan otomatik yazıcı kurulumu sayesinde 20 saniyeden daha kısa bir sürede değiştirilebilir. Böylece, BradyPrinter i5300, etiket malzemesi firesi olmadan baskı yapabilir.

BradyPrinter i5300 ile yazdırılabilen etiket malzemeleri, statik koruyuculu küçük ve büyük güvenilir polyamid ve polyester etiketleri içerir. Bu etiketler, dalga lehim ve temizlik maddelerine dayanıklıdır. Üretim ve montajdan son kullanıcıya kadar üretim sürecinin tamamında eksiksiz izlenebilirlik sağlar. Etiketler otomatik uygulama düşünülerek geliştirilmiş olup, dünya genelindeki müşterilerin pick and place makinelerinde test edilmiştir. Çözüme Brady ALF Etiket Besleyicisi de eklenerek, her türlü pick and place modeline basılı etiket beslenebilir.

İsteğe bağlı olarak, Brady Workstation uygulamalarıyla etiket şablonları kolayca tasarlanıp korunabilir. CSV dosyaları ve Brady Workstation Data Automation uygulamasıyla etiket tasarımlarına ERP sistemlerinden değişken veriler otomatik aktarılabilir. BradyPrinter’daki sarf malzemesi ile Brady Workstation arasındaki iki yönlü iletişim sayesinde, etiket tasarımı ile sarf malzemesi arasındaki uyumsuzluklarla ilgili uyarı verilir.

i5300 printer

Sonuçlar: Her türlü izlenebilirlik gereksinimine uygun son derece verimli etiketleme

Bir ya da daha fazla BradyPrinter i5300 ve Brady’nin baskılı devre kartları için otomatik uygulanabilir etiketleri ile elektronik üreticileri, küçük boyutlarda dahi olsa, yüksek hassasiyetle yazdırılmış çok sayıda etiketi hızla oluşturabilir. Etiket malzemeleri 20 saniyeden kısa sürede değiştirilebilir. Brady’nin güvenilir etiketleri, pick and place makinelerin hızları ile uyumlu olarak üretim hattının her yerinde tutarlı olarak uygulanabilir.