Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Yüksek verimli son kullanma tarihi etiketi

Vaka çalışması

Airbus Helicopters hizmet veren, hayat koruyan, kurtaran ve zorlu ortamlarda yolcularını güvenle taşıyan müşterilerine en verimli helikopter çözümlerini sağlamak için çalışıyor.

Airbus Helicopters, son kullanma tarihi etiketlerini iyileştirerek iki bileşenli dolgu macunu kiti kullanımındaki verimliliği artırdı.

Zorluklar

Airbus Helicopters, Airplane Doors departmanında çift bileşenli dolgu macunu kitlerinin son kullanma tarihi etiketlerinde düşük verimlilikle karşı karşıyaydı. Son kullanma tarihleri, kullanımda olan çok çeşitli dolgu macunu donanımına uygun olacak biçimde çeşitli tasarımlara sahip hazır baskılı etiketler üzerine el ile ekleniyordu.

Her birinin son kullanma tarihi farklı olan birbirinden farklı karışımlar eş zamanlı olarak hazırlanırken, el ile doldurulan etiketlerin bazen hatalı olduğu görülüyor ve katılaşan dolgu macunlarının tekrar karıştırılması gerekiyordu. Uzman işçilerin de son kullanma tarihlerini kontrol etmek için yakından bakması gerekiyor ve bu durum da zaman ve malzeme kaybına yol açabiliyordu.

Airbus, yalın, minimal bir kurulum ve yalnızca 1 etiket kullanarak çift bileşenli dolgu macunu kitlerinin son kullanma tarihi etiketlemesinin verimliliğini önemli ölçüde artıracak bir çözüm istiyordu.

Çözümler

Özel programlanmış, bağımsız bir BradyPrinter i7100 Endüstriyel Etiket Yazıcı önerdik. azıcının eldivenle kullanıma uygun endüstriyel dokunmatik ekranı, artık Airbus Helicopters’ın kullandığı dolgu macunu kitlerini gösteriyor. İşçilerin etiket almak veya karıştırma süresini düzenlemek için ilgili simgeye basması yeterlidir. Her bir karışım için tüm son kullanma tarihleri BradyPrinter i7100’de önceden programlanır ve Brady B-424 kağıt etiketlere basılır. Brady ayrıca, Airbus Helicopters’ın verdiği teknik özelliklere uygun bir etiket tasarımı teklif etti.

i7100 Printer

Sonuçlar

Airbus Helicopters artık bilgisayar dahi gerektirmeyen birden fazla verimli son kullanma tarihi etiketleme iş istasyonu kullanıyor. Farklı hazır baskılı etiketler yerini tek bir etiket rulosuna bıraktı ve son kullanma tarihi artık el ile eklenmiyor. Kalifiye işçiler artık daha az etiket düzenleme hatasıyla daha hızlı çalışabiliyor ve hangi dolgu macunu karışımını kullanacaklarını daha hızlı anlayabiliyor.