Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Hızlı ve verimli bir şekilde kablo demeti
bileşeni toplama ve izlenebilirlik

Vaka çalışması

Bir otomasyonlu robot üreticisi, artık robotik kollar için üretilen kablo demetlerinde kullanılan her bir bileşeni, Brady’e ait endüstriyel etiketlerle ve özel bir tarama-yazdırma uygulamasıyla kolayca izliyor. Ayrıca depolarında kablo demeti bileşeni toplama verimliliği de ciddi düzeyde arttı.

Zorluk: Bileşen toplama ve izleme verimliliğini artırma

Bir otomasyonlu robot üreticisi, deposunda robotik kol kablo demetlerinin izlenebilirliğini ve toplama verimliliğini artırmak istiyordu. Müşterimiz artık tarih olmuş kağıt üzerinden izleme sürecine bir son verip, eksiksiz bir robotik kol kablo demeti oluşturulması gerektiğinde depodaki güç kablolarının, yağ borularının, kontrol kablolarının ve diğer bileşenlerin verimli bir şekilde toplanmasını istiyordu.

Çözümler: Kablosuz etiket kopya yazdırma

Otomasyonlu robot üreticisi, web sitemizde tanıtımını yaptığımız standart Tarama ve Yazdırma uygulaması hakkında sorular sormak üzere Brady ile iletişime geçti. Temel olarak, Tarama ve Yazdırma uygulaması etiketleri kopyalar ve bu uygulama daha büyük kutulardan toplanan bileşenler için üstün bir izlenebilirlik sunar.

Müşterimizle ihtiyaçlarını birlikte analiz ettikten sonra, özel bir tarama ve yazdırma uygulamasının söz konusu tanımlama zorluklarını ideal bir şekilde çözebileceğini kısa sürede anladık. Artık bir bileşen kutudan her alındığında kutu etiketi de taranıyor. Tarama verileri merkezi sistemlere gönderiliyor. Buradan, veriler etiket kopyasını derhal yazdırmak için kablosuz olarak alıcının taşınabilir etiket yazıcısına gönderiliyor. Hızlı ve verimli bir izlenebilirlik sağlamak amacıyla, etiket kopyaları bileşenlere uygulanıyor. Böylece, bileşenler alındıkları kutu üzerindeki etiketle eşleştiriliyor. Brady uzmanları ayrıca bir doğrulama özelliği de ekledi. Bu özellik, iş emri ile eşleşmeyen bir bileşen alındığında kullanıcıya uyarı verilmesini sağlıyor.

Depo uzmanlarına taşınabilir BradyPrinter M611 Mobil Yazıcı verildi. Yazıcı kablosuz olarak aldığı verileri çok sayıda üretim sürecine dayanabilen, sağlam endüstriyel sınıf etiketlere yazdırıyor. BradyPrinter M611’de klavye özelliği yoktur. Klavye yerine arayüz olarak akıllı telefon kullanılarak karmaşık etiketler yazdırılabilir. Ayrıca, bir ERP sistemi ve wi-fi ağı ile etiketler otomatik olarak da yazdırılabilir.

M611 Printer

Sonuçlar: Dijital olarak takip edilen alma ve izlenebilirlik

Otomasyonlu robot üreticisinin uzmanları artık bileşenleri depolarından daha verimli bir şekilde alabiliyor ve izlenebilirlik sağlamak için bunları hızlıca etiketleyebiliyor. Tüm süreç, dijital olarak gerçekleştiğinden ileride verimlilik açısından kazanç sağlayabilecek ek seçenekler elde ediliyor. Bu seçenekler arasında, Brady’nin FlexTrak envanter yönetim sistemiyle bileşenlerin otomatik olarak yeniden sipariş edilmesi de bulunuyor.