Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Kamusal yapılardaki arızaların kolayca raporlanması

Vaka çalışması

AGSM Verona SpA Group’a bağlı olan AGSM Lighting, kamusal aydınlatma sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu şirket ışık kirliliğini kontrol altına alarak ve enerji tasarrufu için avantajlı çözümler araştırarak şehirlerin imajını geliştirmek ve şehirde yaşayan insanların güvenliğini sağlamak için çalışmaktadır.

AGSM Lighting, Verona’da yaşayan insanların akıllı telefonlarını kullanarak aydınlatma direği arızalarını doğru bir şekilde bildirmelerini kolaylaştırmıştır.

Zorluk: Şehirde yaşayan insanların arızalı aydınlatma direklerini bildirmelerini kolaylaştırma

Aydınlatma direkleri çekici, güvenli ve emniyetli bir şehir ortamının oluşturulmasına katkı sağlar. Şehirde yaşayan insanlar sokakların, kaldırımların ve meydanların aydınlatılması için bu direklere ihtiyaç duyduklarından aydınlatma direkleri her şehir için standart ancak bir o kadar da önemli bileşenlerdir. Bir aydınlatma direği çalışmadığında, yoldan her geçen herkes o direğin hemen tamir edilmesini ister.

AGSM Lighting, şehirde yaşayan insanların aydınlatma direği arızalarını hızlı ve doğru bir şekilde bildirmesi için kolay bir yol arıyordu. Bunu sağlamak için AGSM Lighting her aydınlatma direğini özel bir QR kodu ile kendi web portalına bağlamak istedi.

Çözümler: Her yerde yazdırılabilecek dayanıklı bir dış mekan etiketi

AGSM Lighting şirketine çok güvenilir B-595 etiket malzememizden birkaç numune gönderdik. B-595 uygulaması kolay kendinden yapışkanlı vinil bir etikettir. Ayrıca dış mekan koşulları üzerindeki yazıların okunaklılığını bozmaz ve yapışkanlığına zarar vermez. Ultraviyole ışınlara, nem ve kire direnmekte, uzun bir etiket kullanım ömrü sunmakta ve pek çok renkte temin edilebilmektedir.

Ek olarak, B-595 etiketi BradyPrinter i3300 Endüstriyel Etiket Yazıcısı ile herhangi bir ofiste, atölyede veya daha büyük bir araçta kolayca yazdırılabilmektedir. Etiket ruloları yazıcı tarafından otomatik olarak algılanmakta ve 20 saniye içerisinde baskıya hazır hâle gelmektedir. Yazdırma işleminden sonra, tüm etiketler ve işaretler otomatik olarak kesilir.

Destekleyici Brady Workstation etiket tasarım yazılımı uygulamaları sayesinde kullanıcılar etiketi veya işareti sıfırdan hızlıca tasarlayabilir, daha önce tasarlanan şablonları kullanabilir ve etiket üretimini seri hâle getirebilir. Harici kaynaklardan gelen veriler ayrıca otomatik olarak içe aktarılıp yazdırılabilir, böylece zahmetli yeniden yazma işleri ve istenmeyen yazım hataları önlenebilir.

Çözümümüz onaylandıktan sonra, Brady Teknik Ekibimiz yazıcıyı AGSM Lighting ofislerinde kurmuş ve böylece müşterimiz tüm yazdırma ve etiketleme işlerini anında ve tam otomasyonlu bir şekilde başlatabilmiştir.

agsm pole

Sonuçlar: Şehirde yaşayan insanlar, aydınlatma direklerinin tamir işlemlerini doğru ve kolay bir şekilde başlatabilmektedir

Verona’da yaşayan insanlar, direğin QR kodunu akıllı telefonları ile tarayarak aydınlatma direğin tamir işlemlerini kolayca başlatabilmektedir. Tarama işleminden sonra AGSM Lighting web portalına girerek gerekli bilgileri alan ekibe ek bilgiler gönderebilmektedirler.

Şu ana kadar Verona ve yakınlarındaki şehirlerde 55.000 aydınlatma direği özel QR kodu ile etiketlenmiştir. Bu etiketlerde insanların okuyabileceği seri numarası, telefon numarası ve web sitesi yer almaktadır. Bu işlemler sayesinde her aydınlatma direğine kolayca görünen özel bir tanımlayıcı etiket yerleştirilmiş ve şehirde yaşayan insanlarla iletişim geliştirilmiş ve sonuçta bakım müdahalelerinin verimi artırılmıştır.