Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

RFID etiketleriyle forkliftle ürün alma verimliliğini artırma

Örnek vaka

Akıllı etiketleme

Depolama ve lojistik şirketleri, RFID etiketleri sayesinde forkliftle ürün alma verimliliğini kayda değer şekilde artırabilir. 

Zorluk: Forkliftle ürün alma verimliliğini artırma 

Kurum içi lojistik kontrolü, günümüzde hâlâ sıklıkla manuel olarak, yani kağıt üzerinde WMS ve ERP çıktıları gibi materyallerle yapılmaktadır. Bu zaman alıcı, çok masraflı ve birçok dezavantajı olan prodesürler, ürünlerin yanlış yerleştirilmesi ve forkliftlerin rastgele dolaşması gibi nedenlerle operasyon verimliliğini düşürmektedir. Öyleyse devam eden operasyonların kontrolünü elinizde tutarken bunlardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Çözüm: Özel RFID etiketleri ve entegre forklift tarayıcıları

RFID, forkliftlerin hızlı bir şekilde bulunmasına yardımcı olabilir. Konum tespiti, gerçek zamanlı ve sürekli olarak veya bölge değişiklikleri gibi önemli yerlerde ya da öğeler tarandığında, alındığında ve bırakıldığında gerçekleştirilebilir. Oluşturulan veriler, alma ve bırakma konumu kontrolünü, verimli rota hesaplamasını ve rota kaydını etkinleştirir.

Buna ek olarak, forkliftlere depo paletleriniz, kutularınız veya konteynırlarınızdaki RFID ambalaj etiketlerinin okunmasını sağlayacak algılama ekipmanları da monte edilebilir. Brady’nin sunduğu, L-2588-26B UHF ambalaj üzerine uygulanan RFID etiketinin okunma mesafesi düzenleme yapılarak 10 metreye kadar arttırılabilir. RFID yazdır ve programla yazıcısı ile bu etiketler sahada programlanabilir. Bu sayede, etiketlere barkod veya seri numarası eklenebilir. Sabit RFID tarayıcılar, tüm envanteri algılayacak şekilde kurulabilir ve bu veriler, şirketin ERP sistemine bağlı bir varlık yönetimi yazılımına otomatik olarak gönderilebilir. Bu ekipman; paletler, kutular ve konteynerler gibi birlikte taşınan eşyaların veya yük taşıyıcıların otomatik olarak taranmasını ve kaydedilmesini sağlar. Manuel taramalar son bulacağından forkliftler rotalarında kesintisiz olarak ilerleyebilir ve sürücüler tamamen forklifti kullanmaya odaklanabilir.

RFID forklift takip ve izleme çözümleri, otomatik konum ve yük kontrolü aracılığıyla dahili lojistik hareketlerine doğru ve güncel bir genel bakış sağlar. Rotaların kaydedilmesiyle, forklift kullanımlarını olabildiğince verimli bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

RFID warehouse

Sonuçlar: Akıllı forkliftler

Akıllı forkliftler, kusursuz ve verimli bir şekilde ürün almayı destekler ve envanter sayısını önemli ölçüde azaltır. RFID konum tespiti, otomatik yük kontrolü, kablosuz iletişim ve sürücülerin dokunmatik ekranlı bir PC paneli üzerinden kontrol edilmesi gibi imkanlar sunan teknolojilerden yararlanılır. Bu teknolojiler, forklift kullanılan tüm büyük depolarda verimliliği ve etkinliği kayda değer ölçüde artırabilir