Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Sayıları artan numunelerin kolayca etiketlenmesi

Vaka çalışması

Bir biyolojik numune test laboratuvarı, BradyPrinter i3300 yazıcısı ve B-492 FreezerBondz etiketleri ile tüpleri çok daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde etiketleyebiliyor.

Zorluk: Binlerce kan numunesi nasıl verimli bir şekilde tanımlanır?

Bir biyolojik numune test laboratuvarının 2020-2021 pandemisi boyunca kan numunelerini COVID-19 antikorları açısından kontrol etmesi gerekiyordu.

Bunu gerçekleştirmek için büyük miktarlardaki kan numunelerinin serolojik olarak test edilmesi, dondurucularda tüplerin içinde saklanması ve ardından yedek olarak sıvı azot içerisinde 10 yıl boyunca tutulması gerekiyordu. Enfekte olan kişilerin sayısı arttığından bu sürecin hızlı ve verimli olması gerekiyordu.

Laboratuvarın çözüm bulması gereken zorluklardan birisi numunelerin etiketlenmesiydi. Laboratuvardaki etiket yazıcıları yetersizdi. Ayrıca bu yazıcıların manuel olarak kalibre edilmesi gerektiğinden bilim insanlarını çok fazla zaman harcıyordu.

Çözüm: Otomatik kalibrasyon ve yazılım entegrasyonu

Alanında uzman bir distribütör ile birlikte Brady, müşterisine BradyPrinter i3300 Endüstriyel Etiket Yazıcısını ve B-492 etiketlerini önerdi. Yazıcı, yerleştirme işlemi ile birlikte etiket malzemesini algılıyor, anında otomatik olarak kalibre ediyor ve 20 saniye içerisinde mükemmel baskılar sunmaya hazır hale geliyor. Bu sayede, bilim insanları etiket yazdırma işlerini daha kısa sürelerde halletmeye başladılar. Pandemiyle mücadele edilen bu döndemde kan numunelerinin test edilmesine artık olması gerektiği gibi daha fazla zaman ayrılabiliyor.

Ayrıca, virüsün bulaşma riski nedeniyle sosyal mesafe önlemlerine uyulması gerektiğinden müşteriyle bir telefon görüşmesi yapılarak yazıcının kullandıkları yazılım sistemleri ile entegrasyonu yapıldı. Böylece, bilim insanlarının daha önce aşina oldukları mevcut prosesten farklı olmayan otomatik bir etiket yazdırma sistemi kurulmuş oldu.

Laboratory sample ID

Son olarak, artık neredeyse otomatik olarak yazdırılabilen B-492 “FreezerBondz” etiketinin sıradan bir etiket olmadığını belirtmek gerekir. Bu etiket, tüplere tam olarak oturuyor, laboratuvarda sık kullanılan kimyasallarına dayanabiliyor ve BradyPrinter i3300 ile yazdırıldığında etiket -196°C’de sıvı azot depolama sıcaklıklarında okunaklılığını kaybetmiyor ve yerinden oynamıyor.

Sonuç: Hızlı ve ilk seferde doğru etiket yazdırma

Bu biyolojik numune test laboratuvarında çalışan bilim insanları, tüp kan numunelerinde artık güvenilir etiketi hızlı bir şekilde yazdırıp uygulayabiliyor. Yazıcı otomatik kalibrasyonu sayesinde, yazıcı ayarlarıyla ve etiketlerin yeniden yazdırılmasıyla zaman harcamak zorunda kalmıyorlar.