Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Sıfırı hedefleyin: Bakım güvenliğini artırın

EU-OSHA verilerine göre, iş yerindeki ölümcül kazaların %10-15'i bakım çalışmaları sırasında meydana gelir. Mesleki hastalıklar, asbestoz, kanser, işitme sorunları ve kas-iskelet bozuklukları gibi sağlık sorunları da bakım faaliyetlerine katılan işçiler arasında daha yaygındır. Bakım güvenliğinde Sıfırı hedefleyin programlarını desteklemek için 3 çözüm öneriyoruz.

Artırılmış bakım güvenliği

Bakım çalışmaları sırasında kıl payı atlatılan tehlikelerden ve iş yeri kazalarından kaçınmak mümkündür. Makinelerin bakım işlemlerini güvenli bir biçimde yapmak için işitme koruması, baret, gözlük veya maske kullanılmasının gerektiği durumlarda bakım işçilerini uyarmak ve bilgilendirmek için kolayca görülebilecek yerlere uyarı işaretleri yerleştirilebilir. Makine bileşenlerinin öngörülemeyen ve tehlikeli hareketini önlemek için makinelerin enerji kaynaklarıyla olan bağlantısı kesilebilir. Son olarak, bakım sırasında meydana gelen dökülmelerin iş yeri zemininde yayılarak kayma, düşme, deride tahriş veya diğer iş yeri güvenliği sorunlarına yol açmasını önlemeye yönelik önlemler alınabilir.

Daha verimli bakım

Bakım güvenliğini artırırken aynı zamanda bakım verimliliğini de artırmak iyi bir fikirdir. Bakım çalışanları, makinelere kolaylıkla anlaşılabilen talimat etiketleri uygulandığında belirli bir makineye bakım yapmak için gereken en iyi uygulama adımları ve prosedürleri konusunda doğrudan bilgi sahibi olur. Makinenin enerji yalıtımı ve dökülme kontrolü sayesinde daha az bakım kesintileriyle birlikte kolay anlaşılır talimat etiketleri de bakım işlemlerini daha verimli hale getirerek şirketlerin tam kapasitede üretime daha hızlı geri dönmesine yardımcı olur.

Daha iyi bakım için 3 çözüm

Brady, bakım işlemlerini daha güvenli ve daha verimli hale getirmeye yönelik 3 çözüm önerir.

Gauge Labels
Lubrications Points
Oil level indicator

Profesyonel güvenlik yazıcıları

Kendinden yapışkanlı güvenlik işaretleri ve talimat etiketleri yazdırıp, makinelere bakım yapılmadan önce bunları makinelere uygulayın. Profesyonelleri en uygun düzeyde bilgilendirerek güvenli ve verimli bir biçimde çalışmalarını sağlayın.

>> Keşfet

Locked Tagout
Locked Valve
Lockout Tagout app

Kilitleme/Etiketleme

Önceden onaylanmış Kilitleme/Etiketleme prosedürlerini, özel kilitleme cihazlarını ve profesyonel asma kilitleri kullanarak makinelerin enerji kaynaklarıyla olan bağlantısını kesin.

>> Keşfet

Spill control 1
Spill control 2
Spill ocntrol 3

Dökülme Kontrolü

Bakım sırasında meydana gelen dökülmelerin iş yeri zemininde yayılarak kaza ve gecikmelere yol açmasını önleyin.

>> Keşfet