Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

4 Adımda Etkili Kilitleme Programı

Etkili Kilitleme Programı Oluşturmak İçin EN İYİ GLOBAL UYGULAMA Planını izleyin:

Broşürü Indirin

LO/TO Policy

1 - Enerji kontrolü (LO/TO) ilkesi ve prosedürleri oluşturma


İlk adım, kilitleme programının amaç ve kapsamını ayrıntılı bir şekilde belirleyen bir kilitleme ilkesi geliştirmek ve belgelemektir. Varolan tüm olası tehlikeli enerji kaynaklarını denetlemeniz, bir liste oluşturmanız, prosedürleri açıklamanız ve sorumlulukları tanımlamanızın gerekli olduğu başarılı bir LO/TO programı uygulaması için yol haritası oluşturmanızda size yardımcı olabiliriz.

Kilitleme prosedürlerine neden ihtiyacınız var?

  • Prosedürler, hem çalışanların hata yapmaktan kaçınmasına, hem de kaza ve yaralanma risklerini azaltmaya yardımcı olan bir kontrol listesi işlevi görür
  • Prosedürler, kilitleme etkinliğini hızlandırarak devre dışı kalma süresini kısaltır ve operasyonel üretkenliği arttırır
  • Makineye özgü belgelenmiş enerji kontrol prosedürleri OSHA tarafından gerekli kılınmıştır.

2 - Tüm enerji kontrol noktalarını belirleme


Bu adımda vanalar, anahtarlar, kesiciler ve prizler dahil olmak üzere tüm enerji kontrol noktalarını belirlemeniz ve kalıcı etiketlerle açıkça işaretlemeniz gerekir. Etiketleme cihazlarımız, “Kendin Yap” İşaretleme baskı sistemlerimiz ve dayanıklı etiket malzemelerimiz, sizlere güvenilir ve uzun süreli etiketleme sağlamak üzere tasarlanmıştır.

3 - Yetkili çalışanlara uygun kilitleme araçları ve uyarı cihazları sağlama


Brady, geniş kapsamlı bir LO/TO cihaz ve araç serisi sunar. Güvenli, yalıtkan, pirinç asma kilitler; Valf, Üniversal ve Devre kesici kilitler, Etiketler, Kilitleme Kutuları, Asma Kilit İstasyonları ve daha fazlası!

lockout tools and warning devices

4 - Çalışanların eğitimi ve güvenli çalışma uygulamalarına yönelik farkındalığı teşvik


Brady, çalışanların ve süpervizörlerin eğitimi konusunda uzmanlığını sunmaktadır. Eğitim oturumları için doğru planı hazırlayabilir, belirli bir hedef kitle için gerekli içeriği tanımlayabilir ve şirket içi eğitim verebilmeleri için denetleyici personelinize eğitim sunabiliriz.

safe work practices

Tesisinizdeki tüm kişilerin farklı derecede bilinç gereksinimi olan 3 gruba ayrıldığını unutmayın:

needs of awareness degree