Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Boru işaretleyiciler ile gıda ve personel güvenliğini artırın

Vaka çalışması

Woodlands Dairy, Güney Afrika’daki en büyük UHT süt üreticilerinden biridir ve FIRST CHOICE® markasıyla ürünlerini pazarlamaktadır. Şirket çeşitli peynirler, tereyağı, kaymak, süzme peynir, krema, aromalı süt, sütlü tatlılar, tatlı süslemeleri ve dondurma da üretmektedir.

Woodlands Dairy güvenilir ve tamamen standartlara uyumlu etiketleri ve boru işaretleyicilerini kullanarak gıda güvenliğini, iş yeri güvenliğini ve verimliliği en üst düzeye çıkardı. 

Zorluk: Güvenilir ve %100 güvenli boru işaretleyicileri

Woodlands Dairy, sıcağa, soğuğa ve sıvılara maruz kaldığında solmayacak kaliteli bir boru işaretleme ve tanımlama çözümüne ihtiyaç duyuyordu. Her şeyin ötesinde çözüm, her türlü zehirli maddeden arındırılmış ve tamamen gıda güvenlik mevzuatına uygun olmalıydı. 

Çözümler: Dayanıklı olan ve okunaklılığını koruyan, standartlarla uyumlu boru işaretleyicileri ve işaretleri

Brady, Woodlands Dairy’i birkaç kez ziyaret ederek, tanımlama çözümlerinin gıda güvenliğini, iş yeri güvenliğini ve operasyonel verimliliği nasıl optimize edebileceği hakkında şirketin yöneticileriyle görüştü.

Boru işaretleme, bir borunun içindekilerle ilgili her türlü riski hızla göstermesi sayesinde iş yeri güvenliği için son derece önemli görünüyordu. Brady, gıda ve meşrubat sektörleri için özel olarak geliştirdiği, gıda güvenliği mevzuatının hijyen ve güvenlik kurallarına uygun olan boru işaretleme materyallerini önerdi. Bu materyaller sıcağa, soğuğa ve sıvılara maruz kaldığında borulara sıkıca yapışmayı sürdüren zehirsiz malzemelerden yapılıyor. Materyallerin baskıları ve renk kodları, potansiyel risklerin önemli olduğu noktalarda hemen personeli uyarıyor, uygun koruma donanımlarını giymeye ve örneğin, bir vanayı açmadan önce ilgili önlemleri almaya zorluyor.

Tesisin bir kısmı yenileniyordu ve Woodlands Dairy hemen yer işaretleri uygulamaya karar verdi. Yer işaretleri, daha fazla verim ve güvenlik sunan, yüksek oranda görselleştirilmiş bir iş yerinin oluşmasına yardımcı olur. Brady, yüksek güvenilirliğe sahip ToughStripe Zemin İşaretleme Bandını önerdi. Bant, yoğun yürüyüş ve hafif araç trafiğine dayanabilir, kurumak için süreye ihtiyaç duymaz ve boyanın aksine, gıda üretimini tehdit edebilecek hiçbir kimyasal veya duman üretmez.

Woodlands Dairy ayrıca tesiste sürekli güvenlik ve verimlilik tanımlama desteği için Brady’nin elde taşınabilir kompakt BMP21-PLUS Etiket Yazıcılarını kullanıyor. BMP21-PLUS, elektrik panolarındaki sigortalar ve şalterler dahil kabloları ve bileşenleri tanımlamak için idealdir. Şeffaf ve güvenilir etiketler, her bir sigortanın hangi devreyi kontrol ettiğini hızla gösteriyor ve hataya çok az yer bırakıyor. Brady, Woodlands Dairy ile birlikte B-595 vinil etiketleri seçti. B-595; çelik, toz kaplı metal, dokulu yüzeyler, polipropilen ve cama iyi yapışma özelliklerine sahip olan harika bir çok yönlü tanımlama etiketidir. Açıkta kalan kablolar, ultra uzun ömürlülük ve ek gıda güvenliği için paslanmaz çelik yapışkansız etiketlerle ve kablo bağlarıyla tanımlanır. Paslanmaz çelik yapışkansız etiketler, herhangi bir gıda malzemesine girdiklerinde metal detektörleri tarafından kolayca fark edilir.

pipe marking
floor marking

Sonuçlar: Optimize edilmiş gıda güvenliği, iş yeri güvenliği ve verimlilik

Woodlands Dairy, önemli noktalarda şeffaf ve güvenilir işaretler, etiketler ve boru işaretleyicileri yoluyla hayati bilgileri paylaşarak gıda güvenliğini, iş yeri güvenliğini ve verimliliği en üst düzeye çıkardı. Woodlands Dairy’nin kıdemli teknisyeni Theo Oosthuizen, “Bu gerçekten iyi bir ürün. Önceden başka boru işaretleri kullandık ama hepsi de zamanla soldu. Kesinlikle gelecekte de Brady ürünlerinin kullanılmasını önereceğim.” dedi.