Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Hızlı ve kağıtsız varlık güvenliği denetlemeleri

Vaka çalışması

Çok büyük bir kimyasal madde işleme firması, Brady’nin güvenilir Unitags ve SafeTrak yazılımını kullanarak varlık güvenliği denetlemelerinin verimliliğini denetleme şablonları ve otomatik raporlama sistemleri ile artırdı.

Zorluklar: Binlerce varlık denetlemelerini kolayca yönetme

Büyük bir kimyasal madde işleme tesisi, varlık denetlemelerinin kaydını kağıt üzerinde tutuyordu. Varlık listesinde yer alan ve düzenli olarak güvenlik denetlemesinin yapılması gereken binlerce merdiven, korkuluk ve taban ızgarası nedeniyle kağıt işlerinin yönetilmesi gittikçe karmaşık ve zaman alıcı bir hal almıştı.

Bu tesis, hangi varlığın denetlenip güvenli veya kullanım dışı olarak belirlendiğini bildirmek için daha önce Brady Unitag’i kullanıyordu. Verimlilikten ödün vermeden çalışanların güvende tutulması ve tesisin standartlara uyumluluğun sağlanması amacıyla, elle yazılan zaman alıcı denetleme raporlarının yerine geçecek bir çözüm gerekiyordu.

Çözümler: Dijital bir varlık denetleme kaydı

Brady, denetlemeyle ilgili tüm kağıt işlerinin çevrimiçi bir araçla yapılması için SafeTrak yazılımını önerdi. Denetlenmesi gereken tüm varlıklar, SafeTrak’ta ayarlanarak denetleme planlaması ve takibi çok daha pratik hale getirilebilir. Varlık denetlemeleri düzenli aralıklarla planlanabilir ve her varlık türüne standart veya özel bir denetleme şablonu bağlanabilir.

SafeTrak yazılımından ATEX uyumlu elde taşınabilen cihazlarına bildirim gelen kurum için denetçiler, Brady’nin sağladığı ve varlığa ait olan RFID etkin Multitag’i tarayarak varlık denetlemelerini başlatabilir. Ön tanımlı bir denetleme şablonu, sahadaki denetçilere rehberlik eder. Denetleme tamamlandığındaysa paydaşlarla otomatik olarak bir rapor paylaşılır.

Varlıklar, sahada yoğun temizleme işlemlerine dayanabilen RFID etkin Unitag ile tanımlanır. Etiketin RFID çipi, sahadaki mevcut varlığı SafeTrak yazılımındaki ilgili denetleme geçmişine ve varlık ayrıntılarına bağlayacak şekilde programlanabilir.

Brady, 3 ay gibi kısa bir sürede bu esnek SafeTrak yazılımını özelleştirerek müşterinin kendine özgü ihtiyaçlarına yanıt verebilmiştir. Böylece, müşterimiz bu çözümü mevcut denetleme süreçlerine hızlı ve kolay bir şekilde uygulayabilmiştir.

safety inspections

Sonuçlar: Hızlı varlık denetleme ve otomatik raporlama

Kimyasal madde işleme tesisi, artık varlıkları daha hızlı, daha doğru ve daha kolay bir şekilde denetleyebiliyor. Daha fazla varlık daha kısa bir zaman aralığında denetleniyor. Dijital denetleme raporları otomatik olarak oluşturulup paylaşılıyor ve varlık denetlemesiyle ilgili zaman alıcı kağıt işleri ortadan kalkıyor.