Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

İş Yerinde Kilitleme/Etiketleme Süreçlerini Görselleştirme

Vaka çalışması

Büyük bir çikolata üreticisi, çikolata fabrikalarından birinde Kilitleme/Etiketleme çözümlerinin görünürlüğünü artırmak ve her zaman kullanılabilir olmasını sağlamak için 5 adet gölge panosunu uygulamaya koydu.

Zorluk: İş yeri güvenliğini optimize etme

Pek çok şirket için iş yeri güvenliği büyük bir öneme sahiptir. Vardiya sonunda tüm çalışanları güvenli bir şekilde evlerine göndermek, bir işverenin çalışanlarına ve yaptığı işe gerçekten değer verdiğini göstermesi için yapılabilecek en doğru ve yerinde hareket olacaktır.

Bu büyük çikolata üreticisinin yüksek iş yeri güvenliğine ulaşmak için uyguladığı çözümlerden birisi de Kilitleme/Etiketlemedir. Bu prosedür sayesinde işçiler, makinenin enerji kaynağını nötralize ederek hareketli parçalardan kaynaklanabilecek kazaları önleyebilir.

Çikolata üreticisinin, güvenli makine müdahale adımlarını sağlamak için zaten Kilitleme/Etiketleme kilitleri, cihazları ve prosedürleri vardı. Şirket, şimdi de bir adım ileri gitmek istedi. Bunun için kilitlerin ve cihazların iş yerinde nasıl ideal bir şekilde kullanılacağının cevabını bulmaya çalıştı.

Çözüm: Önemli olduğunda Kilitleme/Etiketleme çözümlerini uygulama

Brady, iş yerinde Kilitleme/Etiketleme çözümlerinin yüksek görünürlüğe sahip olmasını sağlamak için isteğe göre özelleştirilebilir gölge panolarını önerdi. Bir veya daha fazla panodan oluşan bu büyük panolar, belli bir çalışma alanında kullanılan her bir Kilitleme/Etiketleme kilidinin, cihazının ve aksesuarının “gölgesini” içeriyor. Tüm uygun Kilitleme/Etiketleme aletleri panoya eklenir. Gölge panoları, çalışanların ihtiyaç duydukları aletleri almalarını ve makinede bakım yapıldıktan sonra kolayca geri getirmelerini hem kolay hem de verimli hale getirir.

5 adet gölge panosu talep edildi. Bunlardan 4’ü belirli fabrika alanlarında, 1’i de merkezi bakım amaçlı kullanılacaktı. Brady öncelikle çizimleri göndererek müşterinin geri bildirim, onay ve son onay vermesini sağladı. Panolarda, kilitleme cihazlarının sürgülü vanaları, küresel vanaları, kelebek vanaları, devre kesicileri ve endüstriyel prizleri engelleyebilmesi için ve ayrıca kilit kutularıyla çoklayıcı gibi aksesuarlar için, farklı renk kodlarındaki kilitlerin gölgeleri olmalıydı. Çeşitli Kilitleme Etiket Kartları için tutucular da olmalıydı.

Her bir gölge panosu, 1,4 metre yüksekliğinde ve 2,7 metre genişliğinde olup 90 cm genişliğindeki panolardan oluşuyordu. Pano yuvarlak köşelere sahipti ve 8 mm kalınlığında beyaz pleksiglastan yapılmıştı.

chocolate factory shadowboards

chocolate factory shadowboards

Sonuç: Kilitleme/Etiketleme çözümleri hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabildi

Bu büyük çikolata üreticisinin çalışanları, makine müdahaleleri sırasında kendilerini koruyabilmek amacıyla artık her zaman Kilitleme/Etiketleme çözümlerini kullanabiliyor. Kilitleme/Etiketleme kilitleri, cihazları, aksesuarları ve etiketleri, fabrikadaki 5 lokasyonda büyük ve yüksek görünürlüğe sahip gölge panolarında yer alıyor. Diğer çikolata üretim tesisleri de kendi fabrikalarında Kilitleme/Etiketleme gölge panolarını uygulamayı planlıyor.