Skip to Main Content
menu

Etiketler

Varlık Tipine Göre Etiketler

Yazıcılar

Yazılım

Kilitleme Etiketleme

İşaretler

Daha fazla ürün

Pasif ve özel RFID etiketleriyle otomatik olarak gerçek zamanlı veri merkezi varlık izleme

Dünya çapında bir bilişim ve iletişim teknolojileri şirketi, müşterilerine ait sunucuların ve diğer yüksek değerli BT varlıklarının konumunu otomatik olarak izleyip yönetiyor. Ayrıca bunların konumu hakkında tek bir butona tıklayarak rapor oluşturabiliyor.

Zorluk: Veri merkezi envanter izlemesini otomatikleştirme

Dünya çapında bir bilişim ve iletişim teknolojileri şirketinin, sunucu izleme ve yönetme sürecini otomatikleştirmesi gerekiyordu. Yüksek değerli, binlerce bilişim ve iletişim teknolojileri varlığı söz konusu olduğunda, gerçek zamanlı varlık konumlarını hatasız raporlama becerisinin hem ticari başarı hem de düzenlemelere uyum için gerekli olduğu anlaşıldı. Ayrıca şirket, kablo bakımı müdahale hızını ve doğruluğunu artırmanın da yollarını arıyordu.

Çözüm: Metal üzerine uygulanan özel UHF RFID ve NFC etiketleri

Her bir varlığa, tüm veri merkezi çıkışlarında bulunan sabit tarayıcılarla birlikte kullanılmak üzere özel ve pasif RFID etiketleri eklendiğinde doğru ve gerçek zamanlı izleme yapılabilir. Merkezi bir konumdaki yazdır ve programla yazıcılar, tüm yeni varlıkların anında güvenilir ve özel RFID etiketleriyle etiketlenmesini sağlıyor. Böylece şirket, tek bir butona basarak varlıkların genel durumunu eksiksiz bir şekilde görebiliyor.

 

Brady, RFID etiketlerini herhangi bir müşterinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde tamamen özelleştirebilir. 3 metre mesafeden okunabilen L-2588-25C metal üzerine uygulanan UHF RFID etiketi, tüm sunucuları ve düz bir yüzeye sahip varlıkları etiketlemek için kullanılabilir. Etiket, metal yüzeyler ile RFID anteni arasında paraziti önlemek için bir yalıtım katmanıyla donatılmıştır. Etiket, veri merkezlerinde yapıştığı yüzeyden düşmeyecek ve okunurluk açısından sorun yaratmayacak güvenilir bir polyester kullanılarak yapılmıştır.

Sunucu hareketinin merkezi bir konumdan izlenmesine yardımcı olmak için tüm çıkışlara ve girişlere tarayıcılı kapılar monte edilmiştir. Elde edilen veriler, otomatik olarak veri merkezi envanter listelerine eklenir veya bu listelerden kaldırılır.

UHF RFID etiketleri, özel UHF RFID yazdır ve programla yazıcılar kullanılarak sahada basılır ve kodlanır. Bunlar, bilişim ve iletişim teknolojileri şirketinin tüm etiketli varlıkların otomatik ve doğru bir şekilde izlenmesi için her RFID etiketine benzersiz bir numara vermesini sağlıyor.

Yakın mesafedeki bir akıllı telefon veya NFC pin noktası okuyucu ile kabloları tanımlamak için özel bir HF RFID veya NFC bayrak etiketi eklenebilir. Bu sayede veri merkezi teknisyenleri, hangi kabloların değiştirileceğini hızlı bir şekilde doğrulayabiliyor, ekipmanlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabiliyor ve kablo geçmişinin yanı sıra eksiksiz kaynak ve hedef bilgilerine erişebiliyor. Ek olarak, Brady, HF RFID veya NFC etiketlerini kodlamak ve yazdırmak için NFC özellikli yazıcılar sunuyor.

RFID labels
RFID scan labels

Sonuçlar: Özel RFID etiketleriyle otomatik envanter yönetimi

İlgili varlık konumları, zaman damgaları ve diğer verilerden bir butona basılarak gerçek zamanlı olarak yararlanılabiliyor. Personel, varlıkları manuel olarak saymakla uğraşmak zorunda olmadığından sahanın tüm bilişim ve iletişim teknolojileri envanterini değerlendirmesi artık birkaç hafta değil yalnızca birkaç saat sürüyor. Veriler, aynı zamanda destekleyici yazılım tarafından oluşturulan otomatik uyarılar aracılığıyla şirketin varlık hareketindeki hataları önlemesini de sağlıyor. Bu, genel verimliliği artırıyor ve işçilik maliyetini düşürüyor. Ek olarak, tüm bilişim ve iletişim teknolojileri envanteri konumunun neredeyse anında merkezi bir konumdan erişebilir olması dünya çapındaki çeşitli düzenlemelere uyumu kolaylaştırıyor.